Nemoci

PPP jsou takovými psychickými poruchami, kdy má nemocný nezdravý vztah k jídlu a také k vlastnímu tělesnému obrazu. Mezi uváděné PPP patří mentální anorexie, bulimie, záchvatovité přejídání, které je ale také spojeno s psychickou poruchou. Některé zdroje uvádí i ortorexii (což je psychická závislost na zdravých a geneticky neošetřených, biologicky...

Cholesterol....Každý určitě tento pojem zná a možná i se spojením, které slýcháte v ordinaci svého lékaře ,,zvýšený,, nebo ,,vysoký cholesterol,,. Cholesterol - pokud je ale v ,,normální,, hladině, je velmi důležitá, steroidní látka. Podílí se na celé řadě funkcí a procesů v těle a to například tvorba buněčných membrán (jako pomocník), tvorba...

Zvýšený počet zdravotních plánů zaměřující se na problém s hladinou cukru v období těhotenství za poslední rok, mě přiměl k tomu, abych napsala článek, který se těmto potížím trochu podívá na zoubek :-)

Zde nabízím velmi krátký popis dnes běžného fenoménu - vysokého krevního tlaku. Upozorňuji, že je to článek obecný, a vždy je potřeba hledat příčinu s konkrétním pacientem a stejně tak mu i nastavit léčbu a režimová opatření. Ne vždy je nutná medikamentózní léčba.

Obezita

23.05.2023

Problém obezity je mnohem hlubší než se zdá. Je to celosvětový, komplikovaný problém nejen lidí, zdravotnictví, ale hlavně i politický a hospodářský. Hlouběji se tomuto tématu budu věnovat v dalším článku.